Управління молоді та спорту
м. Суми, вул.Першотравнева,29
телефон-факс – 61-09-69
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/sport.molod.sumy

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВІДБУЛАСЯ ПРЕЗЕНТАЦІЯ СОЦІОЛОГІЧНОГО ДОСЛІДЖЕННЯ «ПРОФОРІЄНТАЦІЯ ТА ПРАЦЕВЛАШТУВАННЯ МОЛОДІ СУМЩИНИ»

Сьогодні в обласному центрі зайнятості відбулася презентація результатів соціологічного дослідження «Профорієнтація та працевлаштування молоді Сумщини», що було проведено ГО «Бюро аналізу політики» на замовлення управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації.

Окрім презентації результатів, сьогодні, також, відбулася відкрита публічна фокус група учасниками якої стали експерти, а саме:

  • Тетяна Головко – заступниця голови Сумської обласної ради,
  • Володимир Підлісний, директор Сумського обласного центру зайнятості,
  • Сергій Карпенко, роботодавець, директор ТОВ «Хлібодар»,
  • Борис Коган, голова ради підприємців та промисловців Сумської області.
  • Віктор Бобиренко, громадський діяч, експерт з питань гуманітарної політики ГО «Бюро аналізу політики».

Метою Дослідження було вивчення реальної ситуації, що склалася в молодіжному середовищі області у напрямку профорієнтаційної роботи, а звідси – і в напрямку працевлаштування молоді. Потреба у проведенні Дослідження набула актуальності за осанні 2-3 року, та в першу чергу обумовлена тим, що велика кількість молодих людей, особливо мешканців сільських територій, масово виїжджають на «заробітки» за кордон, а в середовищі учнівської та студентської молоді автоматично починають формуватися відповідні настрої щодо майбутнього працевлаштування.

Дане дослідження є комплексним, та дозволило вивчити та оцінити проблематику профорієнтаційної роботи та питання зайнятості молоді Сумщини з кількох ракурсів для формування більш глибинної картини та створити якісне підґрунтя для побудови алгоритма дій на майбутнє у цих напрямках.

У 2020 році буде розроблятися нова цільова програма у галузі молодіжної політики, як на державному, так і на обласному рівнях. Результати цього дослідження допоможуть більш якісно сформувати компонент нової програми, спрямований на формування політики у напрямку зайнятості та профорієнтаційної роботи з молоддю та, відповідно, більш ефективно визначити цільове призначення бюджетних коштів на ці цілі.

В рамках Дослідження було проведено:

• анкетування (вибірка – 600 осіб);

• 8 фокус- груп;

• експертна оцінка за різними напрямками.

Цільовою групою дослідження є, в першу чергу, молодь Сумської області у віці від 14 до 35 років.

Дослідження проводилося протягом листопада-грудня 2019 року. Всього в опитування взяло участь 600 респондентів за віковою, гендерною та географічною вибіркою:

Ураховуючи загальну кількість молоді, що проживає в області (297 873 особи) (дані станом на 01.01.2019) вищезазначена вибірка є репрезентативною з припустимою похибкою не більше 4% та дозволяє застосовувати результати по відношенню до загальної досліджуваної цільової аудиторії (молодь Сумщини віком від 14 до 35 років).

Презентація результатів соціологічного дослідження «Профорієнтація та працевлаштування молоді Сумщини»

Переглянути презентацію "Профорієнтація та працевлаштування молоді Сумщини"

(завантажити презентацію)