Управління молоді та спорту
м. Суми, вул.Першотравнева,29
телефон-факс – 61-09-69
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/sport.molod.sumy

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

УЧНІ СУМЩИНИ ВІДВІДАЛИ СМІТТЄПЕРЕРОБНІ ЗАВОДИ

Подушки, іграшки, меблі, одяг, побутові речі і навіть шуби, - все це можна виготовити з переробленої ПЕТ-пляшки. Про ці та інші цікавинки переробної галузі дізнавалися 30 жовтня школярі із Сумщини.

Школярі Роменщини та Недригайлівщини у рамках проекту «Eco-clean 2», що реалізовується ГО «Новий світ», за фінансової підтримки управління молоді та спорту СОДА, мали змогу відвідати два переробні заводи: ТОВ "ЕКОВТОР" (м. Фастів) та Київський «Картонно-переробний комбінат» (м. Обухів).

Перший завод спеціалізується на переробці ПЕТ-пляшки, яку подрібнюють на гранули (флекс). Потім отримані «пластикові пластівці» миють, висушують та виготовляють штучне волокно, м’яке та приємне на дотик, дуже схоже на вовну. Отримана нитка і є кінцевим продуктом даного заводу, який продає її виробникам господарчих товарів, котрі вподальшому виготовляють з неї посуд, меблі, побутові речі і навіть одяг.

Варто зауважити, що пластик завод докуповує за кордоном, оскільки вітчизняної сировини не вистачає, адже українці ще не повною мірою привчилися сортувати сміття. На жаль. Сировина надходить навіть з таких країн, як Сирія, Індія та Єгипет.

Другий завод («КПК», м. Обухів) вразив ще більше. Адже щороку з макулатури виготовляє близько 220 тис. т. картону, 335 млн. кв.м. гофри та 600 млн туалетного паперу!!! Підприємство має власну електростанцію, митну зону та залізницю та займає площу 99 га. Лише у секторі логістики працює 500осіб, усього – 2500.