Управління молоді та спорту
м. Суми, вул.Першотравнева,29
телефон-факс – 61-09-69
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/sport.molod.sumy

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ВИХОВАНЦІ ТУРИСТСЬКО-КРАЄЗНАВЧОГО ВІДДІЛУ ЗДІЙСНИЛИ ЕКСКУРСІЙНУ ПОДОРОЖ КОЗАЦЬКИМИ СТЕЖКАМИ ЛЕБЕДИНЩИНИ

27 жовтня 2018 року вихованці туристсько-краєзнавчого відділу здійснили екскурсійну подорож до м. Лебедин у межах реалізації проекту «Козацька слава Сумщини» за фінансової підтримки управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації. 

Діти ознайомилися з однією з найтрагічніших сторінок історії України -  масштабною стратою у місті Лебедині козацької старшини. Це події за часів Північної війни, коли у Лебедині містилась ставка Петра І, що вів підготовку до воєнних дій проти гетьмана Івана Мазепи. Водночас у Лебедині під орудою князя О.Д.Меншикова лютувала «Тайная канцелярия», що впровадила «Розыск» проти справжніх і гаданих мазепинців. Трагічною пам’яткою її дій лишилася в Лебедині так звана Могила гетьманців – високий курган, де поховано близько 900 закатованих козацьких старшин (знесена всередині ХХ ст., відновлена в 1993 році). Зараз на цьому місці розташований меморіал «Козацька могила».

Також діти відвідали Лебединський районний краєзнавчий музей, Лебединський міський художній музей, пам’ятку слобожанського дерев’яного зодчества ХVІІІ ст. – Воскресенську церкву.

Під час поїздки діти мали можливість відкрити нову сторінку з історії козацтва нашої області, знайомитися з культурною, історичної та літературною спадщиною Лебединщини, старовинними та сучасними пам’ятками архітектури.