Управління молоді та спорту
м. Суми, вул.Першотравнева,29
телефон-факс – 61-09-69
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

https://www.facebook.com/sport.molod.sumy

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПРОЕКТ «КОЗАЦЬКА СЛАВА СУМЩИНИ»

Глухів - одне з найдавніших міст України, першу згадку про яке знаходимо у літописі початку ХІІ століття. У різні час місто було частиною Київської Русі, знаходилося під протекторатом Литви, входило до складу Московської держави, пізніше Речі Посполитої.

Але найбільш цікавим для юних дослідників є козацький період історії міста Глухів. Під час Хмельниччини Глухів був сотенним містом Ніжинського полку. Але найбільшої слави Глухів здобув, коли з 1708 по 1764 рік був останньою столицею Гетьманщини.

Саме ознайомленню з «Гетьманською столицею» була присвячена екскурсійна поїздка до м. Глухів, що відбулася 21 квітня 2018 року в рамках реалізації проекту «Козацька слава Сумщини» Сумського обласного комітету молодіжних організацій, за фінансової підтримки управління молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації.

Учасники поїздки відвідали музей археології, виставку дзвіночків, Київську браму, Трьох-Анастасіївську церкву, мали змістовну пішохідну екскурсію центральною частиною міста.

Незважаючи на те, що слава «Глухівського періоду Гетьманщини» є досить умовною, бо він знаменувався втратою української державності, проте саме на той час припадає «золота доба» українського барокового мистецтва. Приклади цього неповторного архітектурного стилю застигли у вуличках міста і  столичне минуле Глухова відчувається й досі.