Управління молоді та спорту
м. Суми, вул.Першотравнева,29
телефон-факс – 61-09-69
е-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

"Науковий пікнік" на Лебединщині

 Вже втретє в Лебединському медичному училищі імені професора М.І.Сітенка пройшов «Науковий пікнік». Цього року він проходив у сквері «Молодіжному» і був присвячений 80-річчю училища, набувши рівня обласного за підтримки обласного управління молоді і спорту.

  Після урочистого відкриття « Наукового пікніка» команди- учасники з училищ і шкіл представили себе і відбули на місця локації для ознайомлення  і участі у майстер-класах,стендових оповідях,вікторинах,дослідах,науковому квесті,навичках надання першої домедичної допомоги,науково-популярному лекторії,де змогли побувати, побачити, почитати, навчитися, зробити, намалювати. На пікніку бажаючі  знайшли поради практичного психолога, пройшли експрес-курс англійської та польської мов, відвідали тренінгові заняття. Цікавим було ознайомлення з основними відкриттями в області медицини ХХ, ХХІ століть, з фактами «Цей день в історії» .

   

Запрошуємо взяти участь у всеукраїнських змаганнях "Січ: сила і честь"!

21-24 вересня 2017 року вже вдруге на Черкащині в урочищі Холодний Яр відбудуться всеукраїнські змагання, спрямовані на підвищення рівня знань про видатних особистостей українського державотворення "СІЧ: сила і честь".
Суть змагань полягає в захисті свого прапора та отриманні прапора супротивника. Для цього всі учасники будуть поділені на дві команди (сотні), кожна з яких матиме свій прапор та боротиметься за нього впродовж чотирьох днів гри. В кожного учасника на руці буде пов’язка кольору, що відповідатиме кольору команди та символізуватиме життя. Втрата пов’язки прирівнюється до умовної смерті гравця. Переможцем буде вважатись та команда, в якої на момент завершення гри буде два прапори.
Особливістю гри є відтворення військового устрою команд, що аналогічний устрою гайдамаків часів Холодноярської республіки.
 
Даний захід приурочений пам’яті братів Чучупак, які в період національно-визвольних змагань (в 1918-1920 р.р.) були очільниками повстанського руху на території Холодного Яру.
До участі в теренівці запрошуються всі охочі віком від 16 до 28 років.
 
Зголоситись на гру можна до 15 вересня, заповнивши анкету за посиланням: https://goo.gl/forms/dhWgpXFNiIr3KdQx1
 
Організатором заходу є Міністерство молоді та спорту України, Управління у справах сім’ї, молоді та спорту Черкаської облдержадміністрації спільно з ГО «Всеукраїнський молодіжний рух «Національний Альянс».
Контактний телефон: +38 068 010 33 46; +38 093 147 05 05. 
Інформація на офіційному сайті Міністерства молоді та спорту: http://dsmsu.gov.ua/index/ua/material/32797

Чемпіонат світу з літнього біатлону серед дорослих та юніорів

   З  24 по 28  серпня 2017 року в м. Чайковський (Росія) відбувся чемпіонат світу з літнього біатлону серед дорослих та юніорів. До складу збірної команди України увійшли шість спортсменів Сумщини.

   Кривонос Анна у складі збірної команди України в  змішаній естафеті серед  юніорів зайняла 2 місце та стала четвертою в гонці переслідування.

  Журавок Юлія в складі жіночої змішаної естафети стала бронзовою призеркою чемпіонаті світу з літнього біатлону.

   Вдало виступили і інші спортсмени Сумщини, які увійшли до 20 сильніших спортсменів - біатлоністів світу на літньому чемпіонаті.

 

   

ПРЕС - РЕЛІЗ

  З  13 по 15 серпня 2017 року за фінансової та організаційної  підтримки Міністерства молоді та спорту України в м.Суми проведено Всеукраїнський семінар спрямований на формування бережливого ставлення до навколишнього середовища. Програмою семінару було передбачено обмін досвідом щодо організації, проведення та розвитку наметових таборів, як однієї з найефективніших форм роботи з дітьми та молоддю.

Учасниками заходу стали 60 учасників з 18 областей України (Чернівецька, Закарпатська, Житомирська, Вінницька, Херсонська, Миколаївська, Одеська, Харківська, Київська, Донецька, Луганська, Кіровоградська, Сумська, Херсонська, Черкаська, Запорізька, Львівська, Дніпропетровська). До складу групи увійшли представники як державних структур (управлінь, відділів молоді та спорту обласних, місцевих адміністрацій, комунальних установ), так і інститутів громадянського суспільства, установ та організацій, що мають досвід в організації наметових таборів та реалізації молодіжних проектів та заходів у форматі альтернативних форм відпочинку та дозвілля.

Програма семінару була розрахована на три дні. Так, 13 серпня 2017 року в.о. директора Державного інституту сімейної та молодіжної політики було презентовано результати Всеукраїнського опитування щодо реалізації молодіжних заходів та проектів у форматі наметових таборів.

Далі, учасники, під час роботи у секція, мали можливість поділитися досвідом реалізації наметових таборів, зазначаючи ті проблемні питання, які виникали у кожного, а також шляхи їх вирішення. Спілкування у секціях було побудоване за наступним алгоритмом:

-  форма проведення наметового табору;

-  на яку кількість дітей (учасників) проводиться;

-  місце розташування;

-  джерело фінансування;

-  туристичне спорядження;

-  співпраця з органами влади

- чи є досвід проходження перевірки різними контролюючими та перевіряючий органами.

Наприкінці першого робочого дня відбулася, також, презентація досвіду Сумської області у проведені наметових таборів. Адже саме в цьому регіоні створено та офіційно діє два наметових табори, що пройшли державну атестацію та оформлені як позаміські дитячі заклади оздоровлення та відпочинку, внесені до єдиного державного реєстру дитячих таборів.

Також в цей день на учасників чекала екскурсія містом Суми.

Другий день семінару проходив безпосередньо на базі наметового табору «Сузір’я», що розташований в с.Червлене, Лебединського району.

Учасники мали можливість ознайомитися з інфраструктурою табору, документальною базою та її практичним застосуванням. Програма заходу передбачала проведення симуляційної гри «Атестація табору», під час якої в малих групах обговорювалися практичні аспекти проходження державної атестації дитячого табору, критерії, що застосовуються під час атестації саме наметових таборів, їх недоліки та переваги. Після симуляційної гри учасники працювали в секції за темою «Туристичне спорядження для наметового», а також отримали майстер-клас з військово-патріотичного виховання.

Після робочої програми, бажаючим було запропоновано на практиці ознайомитися з дозвіллєвою програмою табору. Так, для всіх вихованцями табору було поведено креативну руханку, охочі мали змогу пограти в лазертаг, здійснити міні-похід на байдарці, «заробити» та витратити згідно прайсу табірну валюту «Сузрики».

Третій день семінару передбачав презентацію кращих практик наметового таборування, актуалізацію та деталізацію проблемних питань. Важливими моментом стало спілкування з представниками тих державних установ, що є безпосередньо дотичними до організації роботи наметових таборів. Так, учасники у форматі «запитання – відповідь» спілкувалися з представниками Департаменту фінансів, Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації, головного управління Держпродспоживслужби у Сумській області.

Результатом роботи семінару стало спільне створення так званої дорожньої карти, що буде оформлена та направлена у вигляді пропозицій до центральних органів виконавчої влади стосовно необхідності внесення змін до існуючої нормативної бази з питань діяльності наметових таборів з огляду на досвід кращі практики їх проведення, що існують в Україні.

Одноголосною стала думка учасників, що подібні семінари, спрямовані на детальне обговорення конкретної теми, мають бути систематичними щорічними заходами, що сприятимуть не лише популяризації альтернативних форм оздоровлення, відпочинку та виховання дітей та молоді, але слугуватимуть ефективною та дієвою платформою для їх розвитку та офіційного функціонування.

Запрошуємо долучитися до обговорення кращих практик організації та проведення наметових таборів!

З 13 по 15 серпня 2017 року у м. Суми Управлінням молоді та спорту Сумської обласної державної адміністрації спільно з Мінмолодьспортом та наметовим табором Сузір'я заплановано проведення Всеукраїнського семінару, спрямованого на формування бережливого ставлення до навколишнього природного середовища (програмою семінару передбачено обмін досвідом формування бережливого ставлення до навколишнього  природного середовища в умовах наметового табору, поширення практик організації та проведення наметових таборів як виду неформальної роботи з молоддю).
Проїзд до м. Суми та у зворотному напрямку, а також проживання та харчування учасників забезпечуватиметься за рахунок приймаючої сторони.
За додатковою інформацією просимо звертатися до Мирошниченка Геннадія Миколайовича, заступника директора КУ СОР «Сумський обласний центр відпочинку, оздоровлення, туризму та військово-патріотичного виховання», тел.(0542) 61-09-16, 66-11-01, 050-621-32-76.
Щоб зареєструватися на участь у семінарі, просимо заповнити анкету за посиланням https://docs.google.com/forms/d/1ENP8v5nOabAXtoiGOFn-QljJd2yNgCQm21g0oFKKWRw/edit
7 серпня – закінчення прийому заявок.
8 серпня - повідомлення учасників про результати відбору
   

Відбувся обласний туристичний зліт!

З 28 по 30 липня 2017 року в Коровинцях Недригайлівскього району відбувся обласний туристичний зліт! 12 команд з районів, міст та ОТГ області. Насичена програма, спортивно-туристичні змагання, креативні конкурси забезпечили дружню атмосферу та позитивні емоції всім учасникам. Хочемо подякувати сектору молоді та спорту Недригайлівської РДА, а особливо його керівнику – Оксані Кучеренко! Саме завдяки її ініціативі, відповідальності, наполегливості вдалося забезпечити не лише високий рівень заходу, але й відродити гарну традицію! Висловлюємо подяку усім організаторам, партнерам, спонсорам,  а головне – учасникам зльоту! Окремою «родзинкою» заходу стали змагання з пейнтоблу від КУ СОР СОЦВОТ ВПВ (дякуємо Геннадій Мірошніченко та Олександр Такул) та показові тренування з вміння володіння зброєю та спільних дій у групі від постійних партнерів молодіжних заходів ГФ «С.П.А.С.»!
За результатами особистих та командних змагань переможцем обласного туристичного зльоту стала команда Кролевецького району! Друге та третє місця посіли команди Сумського району та м.Шостка відповідно.
Висловлюємо подяку усім організаторам, партнерам, спонсорам,  а головне – учасникам зльоту!
За прекрасно підготоване місце проведення та забезпечення усіх технічних складових окрема подяка керівництву Коровинської сільської ради!
За традицією у наступному році плануємо проведення обласного туристичного зльоту на гостинній Кролевецькій землі! Сподіваємося кількість команд-учасниць стане більшою!