Управління молоді та спорту
м. Суми, вул.Першотравнева,29
телефон-факс – 61-09-69
е-mail: Этот адрес электронной почты защищен от спам-ботов. У вас должен быть включен JavaScript для просмотра.

https://www.facebook.com/sport.molod.sumy

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

«ПЛЮС ОДИН! В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІДКРИТО ЩЕ ОДИН МОЛОДІЖНИЙ ПРОСТІР!»

Одним із пріоритетних напрямків реформування державної молодіжної політики сьогодні є розвиток мережі молодіжних центрів та просторів, як осередків для реалізації молоддю своїх ініціатив, залучення молоді до процесу розвитку своїх громад, додаткових інвестицій. Особливо актуальним питання розвитку молодіжних просторів є для громад області.

Сьогодні молодіжні центра та простори мають чітке законодавче підґрунтя та достатньо можливостей для розвитку та навчання.

За своєю суттю молодіжні центри є осередками практичної роботи з молоддю, це унікальні установи, що сприяють розвитку молодих людей, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності молоді тощо. Їх напрями роботи формуються відповідно до потреб та інтересів молодих людей конкретного населеного пункту, регіону.

Варто зазначити, що на сьогодні особливо актуальним є питання дозвілля молоді у сільській місцевості. Переважна більшість сільської молоді цілеспрямована, з власними захопленнями та інтересами, проте відсутність сучасного місця для вільного спілкування, самореалізації, виходу до інтернет-ресурсів та сучасної літератури – основна проблема в організації дозвілля молоді на селі. Саме тому постає необхідність створення сучасних молодіжних просторів у громадах.

Так, за ініціативи молодіжної громадської організації «Молодь Ямпільщини», в рамках обласного конкурсу з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю, на реалізацію яких надається фінансова підтримка (далі – Конкурс) в селищі Ямпіль Шосткинського району створено молодіжний простір «Молодіжна платформа Vilno Ямпіль». З обласного бюджету в рамках Конкурсу виділено 46 318,20 гривень на часткове матеріальне оснащення простору. Зокрема за рахунок коштів обласного бюджету було придбано: пуфіки, магнітно-маркерний фліпчарт, ковролін, комплект настільних ігор, а також зроблено косметичний ремонт.

Молодіжний простір створено в приміщенні публічної центральної бібліотеки, що є вдалим прикладом міжсекторальної співпраці, адже створення молодіжних центрів та просторів саме на базі закладів культури та освіти на сьогодні є однією із вдалих та економічно вигідних моделей.

Хоча офіційне відкриття відбулося 02.12.2021, простір працює з літа. Тут проводяться різноманітні заходи, тренінги для молоді, організовуються перегляди кінофільмів, діти та молодь можуть пограти в настільні ігри, або відвідати цікаву зустріч із спікерами. Одним із пріоритетів діяльності простору є національно-патріотичне виховання.

У планах центру реалізація в Ямпільській громаді молодіжних заходів та заходів національно-патріотичного виховання, розвиток неформальної освіти та волонтерства,  утому числі  у співпраці з іншими громадськими організаціями громади.