Управління молоді та спорту
м. Суми, вул.Першотравнева,29
телефон-факс – 61-09-69
е-mail: This email address is being protected from spambots. You need JavaScript enabled to view it.

https://www.facebook.com/sport.molod.sumy

 

Розпорядок роботи: понеділок - четвер – з 8.00 до 17.15;
п’ятниця – з 8.00 до 16.00;
обідня перерва – з 12.00 до 13.00;
вихідні дні: субота, неділя.

ПЛЮС ОДИН! В СУМСЬКІЙ ОБЛАСТІ ВІДКРИТО ЩЕ ОДИН МОЛОДІЖНИЙ ЦЕНТР!

22 грудня 2020 року в селі Хухра Чернеччинської сільської ради Охтирського району відбулося відкриття комунальної установи «Молодіжний центр «Простір».

Одним із пріоритетних напрямків реформування державної молодіжної політики сьогодні є розвиток мережі молодіжних центрів, як просторів, осередків для реалізації молоддю своїх ініціатив, залучення молоді до процесу розвитку свої громад, додаткових інвестицій. Особливо актуальним питання розвитку молодіжних просторів є для громад області.

Вагомим кроком у даному напрямку, особливо в умовах реформи децентралізації, є прийняття у грудні 2017 року Постанови Кабінету Міністрів України № 1014 (від 20.12.2017) «Про затвердження типових положень про молодіжний центр та експертну раду при молодіжному центрі». З прийняттям зазначеної Постанови з’явилися законні підстави створювати та розвивати мережу молодіжних центрів, як ресурсних осередків, майданчиків для розвитку молодіжної спільноти в будь якій громаді.

За своєю суттю молодіжні центри є осередками практичної роботи з молоддю, це унікальні установи, що сприяють розвитку молодих людей, громадянській освіті, популяризації здорового способу життя, волонтерства, молодіжному підприємництву, підвищенню рівня мобільності молоді тощо. Їх напрями роботи формуються відповідно до потреб та інтересів молодих людей конкретного населеного пункту, регіону.

Варто зазначити, що на сьогодні особливо актуальним є питання дозвілля молоді у сільській місцевості. Переважна більшість сільської молоді цілеспрямована, з власними захопленнями та інтересами, проте відсутність сучасного місця для вільного спілкування, самореалізації, виходу до інтернет-ресурсів та сучасної літератури – основна проблема в організації дозвілля молоді на селі. Саме тому постає необхідність створення сучасних молодіжних просторів у громадах.

Наприкінці 2019 року за ініціативи Уряду було здійснено обстеження та моделювання існуючої та перспективної мапи об’єктів молодіжної інфраструктури. В результаті на сьогодні в області діє 25 об’єктів, що функціонують у тому числі як простори для молоді на базі закладів культури  та освіти, при цьому лише близько 7 із них дійсно відповідають вимогам сучасності. Позитивною є практика, коли в рамках реалізації проектів, що стали переможцями обласного конкурсу проектів у 2019 році було створено молодіжний простір на базі одного з ВПУ області в м.Суми. За аналогічним принципом ще 1 такий простір створено у 2020 році в Чернеччинській громаді.

Так, за ініціативи молодіжної спільноти Чернеччинської громади, а саме Хухрянської громадської організації «Майбутнє села», в рамках обласного конкурсу з визначення проєктів, розроблених інститутами громадянського суспільства у сфері роботи з дітьми та молоддю, на реалізацію яких надається фінансова підтримка (далі – Конкурс) в с. Хухра Чернеччинської сільської ради Охтирського району створено молодіжний центр національно-патріотичного виховання «Простір». З обласного бюджету в рамках Конкурсу виділено 58 709,00 гривень на часткове матеріальне оснащення Центру. Зокрема за рахунок коштів обласного бюджету було придбано: пуфіки, магнітно-маркерний фліпчарт, обладнання для занять з військово-тактичної підготовки (турникет, макет аптечки військової, макет бронежилета, розгрузка військова, каска військова), комплект настільних ігор, інформаційний стенд та банер.

При цьому саме за рішенням керівництва громади було виділено приміщення місцевого будинку культури для переоблаштування у молодіжний простір, а з 2021 року за рахунок коштів місцевого бюджету буде утримуватися штат працівників центру, виділятимуться кошти на його діяльність. Окрім того, до облаштування молодіжного простору активно долучалися у якості спонсорів представники місцевого бізнесу, що слугує прикладом ефективної міжсекторальної взаємодії.

У планах центру реалізація в Чернеччинський громаді молодіжних заходів та заходів національно-патріотичного виховання. Зокрема уже подано пропозицію до Міністерства молоді та спорту України щодо проведення у 2021 році на базі центру «Простір» Всеукраїнського семінару з питань національно-патріотичного виховання.

Завдяки цій ініціативі в громаді створено вільний простір, місце для зустрічей сільської молоді, осередок патріотів своєї країни, місце, де кожна молода людина громади може себе реалізувати, самовдосконалюватися та просто спілкуватися. Цікаві семінари, тренінги, конкурси, спрямовані на формування в молоді громадянської позиції, усвідомлення себе частиною своєї країни сприятимуть діяльності молодіжного центру в напрямку національно-патріотичного виховання.